Uspesi naših učenika na takmičenjima, smotrama, konkursima …

 Aktuelno  Коментари су искључени на Uspesi naših učenika na takmičenjima, smotrama, konkursima …
мај 192016
 
Red.br.Predmet-oblastNivo takmičenja /mestoRezultatUčeniciNastavnik
1Stoni tenisOkružno
Negotin
3. mesto ekipno
Vukmanović Petar
Radmilac Kristijan
Topalović Svetozar
Kiš Sonja
2Srpski jezik i književnost
„Dečji on lajn dragstor kulture“
Regionalno Bor1. mesto

1. mesto

2. mesto

2. mesto

1. mesto

2. mesto

3. mesto
Ivanov Danica
Pušica Jelena
Milenković Anastasija
Ranđelović Katarina
Nikodijević Maša
Nedeljković Isidora
Dinić Nataša
Tatjana Ilić
Snežana Antonijević
3Konkurs Agencije za
borbu protiv korupcije na temu:
„Da li treba da budem hrabar
da bi bio pošten“
Republičko Beograd2. mestoRadić AleksandraTrajković Violeta
4FrankofonijaFinalno Nišprosečan rezultatVujičić AleksandraPopović Valentina
5Formiranje i prezentacija
turističkih aranžmana
Republičko Beograd2. mestoŽurić TeodoraBiković Saša
6IstorijaOpštinsko Bor1. mesto

2. mesto

2. mesto

2. mesto

3. mesto
Radić Aleksandra
Tasevski Marija
Strajić Branka
Pantelić Predrag
Nikolić Uroš
Spasojević Danijel
7IstorijaOkružno Majdanpek2. mesto

3. mesto

3. mesto
Radić Aleksandra
Nikolić Uroš
Pantelić Predrag
Spasojević Danijel
8IstorijaRepubličko Novi Pazar1. mesto

5. mesto

prosečan rezult.
Radić Aleksandra
Pantelić Predrag
Nikolić Uroš
Spasojević Danijel
9Razvoj omladinskog
turizma u Srbiji
Republičko Beograd4. mestoNikolov Jelena
Ilić Milica
Zdravković Milica
Spasić-Mitranović Elena
Poslovna ekonomijaRepubličko Kraljevo6. mestoDimitrijević DanicaEskić Lidija
StatistikaRepubličko Vranjeprosečan rezultatGadžić MarijanaPavlović Zvezdica
MatematikaRepubličko Beograd2. mesto

6. mesto

6. mesto

prosečan rezult.
Stojanović Aleksandra
Punđejević Monika
Ivković Marko
Pušica Jelena
Jović Natalija
Smotra radova na regionalnom takmičenju u okviru Centra za talenteRepubličko Bor1. mestoPušica JelenaTrkulja Zorica
Smotra radova na regionalnom takmičenju u okviru Centra za talenteRegionalno Bor3. mesto
3. mesto
Nikolić Uroš
Nikolov Jelena
Mihajlović-Ilić Brankica
Smotra radova na regionalnom takmičenju u okviru Centra za talenteRegionalno Bor3. mestoFjodorov FilipIrina K. Stevanović
Fizičko vaspitanjeOpštinsko takmičenje ''Kros'' RTS-a Bor1.mesto

3.mesto

3.mesto

1.mesto

1.mesto

2.mesto

3.mesto
Sulejman Milica
Martinović Milica
Šćopić Filip
Pejčić Konstantin
Nejkov Staša
Stojanović Irena
Pavlović Milica
Marko Trutić
 Posted by at 3:55 pm

Raspored polaganja vanrednih i dopunksih ispita u aprilskom roku

 Aktuelno  Коментари су искључени на Raspored polaganja vanrednih i dopunksih ispita u aprilskom roku
апр 152016
 
Datum i vreme polaganjaNaziv predmetaKomisijaKandidat
Ponedeljak
18.4.2016.g.
10:55
Organizacija skupova1. ElenaSpasić Mitranović - pred
2. Biković Saša
3. Bujak Marko
1. Krstić Milica tt-o IIIr
Ponedeljak
18.4.2016.g.
11:30
Organizovanje usluga smeštaja u domaćinstvu1. ElenaSpasić Mitranović - pred
2. Biković Saša
3. Bujak Marko
1. Krstić Milica tt-o IIIr
Ponedeljak
18.4.2016.g.
10:55
Formiranje plasmana turističkih putovanja1. ElenaSpasić Mitranović - pred
2. Biković Saša
3. Bujak Marko
1. Gligorijević Stevan tt-o IVr
Ponedeljak
18.4.2016.g.
11:30
Realizacija i obračun turističkih putovanja1. ElenaSpasić Mitranović - pred
2. Biković Saša
3. Bujak Marko
1. Gligorijević Stevan tt-o IVr
Ponedeljak
18.4.2016.g.
14:30
Osnovi ekonomije1. Stojanka Milošević - pred.
2. Pavlović Zvezdica
3. Ivanišević Vidosava
1.Stojanović Marko prav.teh IIIr
Ponedeljak
18.4.2016.g.
14:30
Uvod u ekonomiju (kom-o )1. Stojanka Milošević - pred.
2. Pavlović Zvezdica
3. Ivanišević Vidosava
1. Trailović Ana (I)kom.o. dopunski ispit
Ponedeljak
18.4.2016.g.
14:30
Pravo (PA-o)1. Sanja Apostolov - pred.
2. Trajković Violeta
3. Tomić Radmila
1. Stamenkovski Stefan pa-o IVr
Ponedeljak
18.4.2016.g.
14:30
Osnovi prava(pr.teh)1. Sanja Apostolov - pred.
2. Trajković Violeta
3. Tomić Radmila
1. Stanković Bojana prav. teh Ir
Ponedeljak
18.4.2016.g.
14:30
Osnovi prava (kom-o)1. Sanja Apostolov - pred.
2. Trajković Violeta
3. Tomić Radmila
1. Dimitrijević Violeta kom -o Ir dopunski ispit
Ponedeljak
18.4.2016.g.
15:30
Poslovi pravnog prometa1. Sanja Apostolov - pred.
2. Trajković Violeta
3. Tomić Radmila
1. Stojanović Marko prav. teh IIIr
Ponedeljak
18.4.2016.g.
15:45
Osnovi pravnih postupaka1. Sanja Apostolov - pred.
2. Trajković Violeta
3. Tomić Radmila
1. Stojanović Marko prav. teh IIIr
Ponedeljak
18.4.2016.g.
16:00
Osnovi matične evidencije1. Sanja Apostolov - pred.
2. Trajković Violeta
3. Tomić Radmila
1. Stojanović Marko prav. teh IIIr
Utorak
19.4.2016.g.
11:00
Istorija umetnosti1. Sanja Apostolov - pred
2. Miletić Jelena
3. Ristić Milan
1. Gligorijević Stevan tt-o IVr
Utorak
19.4.2016.g.
14:30
Finansijsko poslovanje,
Poslovne finansije
1. Spasojević Danijel-pred
2. Viktorija Mitrović
3. Nataša Bojkovski Jorgovanović
1. Krstić Milica tt-o IIIr
2. Filipović Stefan kom –o IV r.
Sreda
20.4.2016.g
U 8:30
Engleski jezik1. Sonja Kiš-pred.
2. Irina Kagadejev Stevanović
3. Lazar Ranđelović
1. Gligorijević Stevan tt-o IVr
Četvrtak
21.4.2016.g
U 9:00
Srpski jezik i književnost1. Živković Dejan-pred
2. Đošić Slađana
3. Ilić Tatjana
1. Krstić Milica tt-o IIIr
Četvrtak
21.4.2016.g
U 14:40
Hemija1. Sanja Apostolov - pred.
2. Petrović Jasmina
3. Živković Jelica
1. Stanković Bojana prav. teh Ir
 Posted by at 6:03 pm

Uspeh na takmičenju iz turizma

 Aktuelno  Коментари су искључени на Uspeh na takmičenju iz turizma
апр 062016
 

Republičko takmičenje za učenike smera turistički tehničar održano je 11. i 12. marta 2016. godine u Srednjoj turističkoj školi na Novom Beogradu. Drugo mestо osvojila je predstavnica naše škole, Teodora Žurić, čiji je mentor bio nastavnik Saša Biković. Učesnici su sa svojim mentorima, nakon završenog takmičarskog dela panoramski obilazili Beograd autobusom.

takmicenje_01    takmicenje_02

 Posted by at 10:55 am

Ispitni rokovi za vanredne i redovne učenike u šk.2015/2016.g.

 Aktuelno, Redovno obrazovanje, Vanredni, dopunski i razredni ispiti  Коментари су искључени на Ispitni rokovi za vanredne i redovne učenike u šk.2015/2016.g.
јан 292016
 
Vrsta ispitaIspitni rokPrijavljivanje ispita Polaganje ispita
Vanredni i dopunski ispitinovembarski
januarski
aprilski
junski
avgustovski
17. i 18.11.2015.
11. i 12.01.2016.
11. i 12.04.2016.
06. i 07.06.2016.
10. i 11.08.2016
23-27.11.2015.
18.01.-22.01.2016.
18-22.04.2016.
13-17.06.2016.
16-22.08.2016.
Popravni ispitijunski
(za završne razrede)
avgustovski
06. i 07.06.2016.
10. i 11.08.2016.
13- 17.06.2016.
16 – 22.08.2016.
Razredni ispitijunski
-za završne razrede
-za ostale razrede
avgustovski
31.05.2016.
22.06.2016.
10. i 11.08.2016
01- 03. 06.2016.
24- 27. 06.2016.
16 – 22.08.2016.
Maturski i završni ispitijunski
avgustovski
januarski
03.06.2016.
10. i 11.08.2016.
11. i 12.01.2016.
06-10.06.2016.
16-22.08.2016.
18-22.01.2016.

Školska biblioteka

 Školska biblioteka  Коментари су искључени на Školska biblioteka
јан 282016
 

Radno vreme biblioteke šk.2015/2016.g.

Dan
Radno vreme
Ponedeljak
8:00-15:00   
Utorak
8:00-15:00  
Sreda
9:0010:00 и 11:40 -15:00  
Četvrtak
8:00-8:55 и 11:40-15:00                 
Petak
8:45-13:45              

 

 

LEKTIRA  KOJU MOŽETE POZAJMITI  U ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI
Literatura i lektira za prvi razred
Uvod u književnost
  1. Sofokle :Antigona
Književnost starog veka
  1. Sumarsko-vavilonska književnost: Ep o Gilgamešu
  2. Homer: Ilijada
  3. Hebrejska književnost: Biblija
Srednjovekovna književnost
  1. Sv. Sava: Žitije svetog Simeona
  2. Teodosije: Žitije Svetog Save
  3. Jefimija:Pohvala knezu Lazaru
  4. Lazarević dspot Stefan: Slovo ljubve
  5. Kantakuzin Dimitrije: Molitva Bogorodici
Književnost humanizma i renesanse
  1. Aligijeri Dante:Pakao
  2. Bokačo Đovani:Dekameron
  3. Petrarka Frančesko: Kanconijer
  4. Marin Držić: Dundo Maroje ili Novela od Stanca
  5. Vilijam Šekspir: Romeo i Julija
  6. Miguel de Servantes:Don Kihot*
Obavezna literatura
  1. Antić Miroslav: Izbor poezije
  2. Kiš Danilo: Rani jadi
  3. Kovačević Dušan:Drama po izboru
  4. Mihajlović Dragoslav:Kad su cvetale tikve
  5. Simović Ljubomir: Hleb i so (zbirka pesama) *
Literatura i lektira za drugi razred
Barok i klasicizam
  1. Molijer:Tvrdica
  2. Popović Jovan Sterija: Kir Janja
Književnost prosvećenosti
  1. Obradović Dositej:Život i priključenije
Književnost romantizma
  1. Bajron Džordž Gordon:Čajld Harold*
  2. Puškin Aleksandar Sergejević: Cigani, Evgenije Onjegin
  3. Gete Johan Volfgang: Jadi mladog Veltera*
  4. Hajne Henrh: Izbor poezije-Lorelaj*
  5. Petefi Šandor: Izbor poezije-Sloboda sveta*
  6. Stefanović Vuk Karadžić:Srpski rečnik, Spske narodne pjesme
  7. Njegoš Petar Petroić: Gorski vjenac
  8. Mažuranić Ivan:Smrt Smail-age Čengića
  9. Raričević Branko:Izbor poezije- Đački rastanak,Kad mlidija umreti
  10. Jašić Đuro: Izbor poezije- Veče, Ponoć
  11. Zmaj Jovan Jovanović: Đulići, Đulići uveoci*
  12. Kostić Laza: Izbor poezije-Santa Marija della salute
Književnost realizma
  1. Balzak Onore de:Čiča Gorio
  2. Gogolj Vasiljevič Nikola:Revizor
  3. Turgenjev Ivan : Očevi i ….*
  4. Marković Svetozar: Srbija na istoku, Realizam u književnosti
  5. Glišić Milovan: Pripovetke-Glava šećera
  6. Lazarević Laza: Pripovetke po izboru
  7. Domanović Radoje:Satire- Vođa, Danga, Stradija
  8. Sremac Stevan:Zona Zamfirova
  9. Matavulj Simo: Novele-Povareta, Polipenda
  10. Nušić Branislav: Komedija po izboru- Narodn poslanik, G-đa ministarka
  11. Ilić Vojislav: Poezija –Izbor-Sivo sumorno nebo
Obavezna literatura
  1. Ljermontov Mihail Jurjevič:Junak našeg doba*
  2. Ibzen Henrih: Nora ili Per Gint*
  3. Velmar Janković Svetlana:Dorćol*
  4. Andrić Ivo:Most na Žepi
  5. Nikolajevič Lav Tolstoj: Ana Karenjina
Literatura i lektira za treći razred
Simbolizam i klasicizam
  1. Bodler Šarl:Izbor poezije-Albatros, Veze
  2. Rembo Artur: Izbor poezije-Ofelija
  3. Malarme Stefan: Izbor poezije-Labud*
  4. Verlen Polo: Izbor poezije-Mesečina*
  5. Čehov Anton Pavlović:Ujka Vanja
Moderna kod Srba
  1. Popović Bogdan:Antologija novije srpske lirike-predgovor
  2. Šantić Aleksa: Izbor poezije-Veče na školju, Predpraznično vače
  3. Dučić Jovan: Izbor poezije-Jablanovi, Zalazak sunca
  4. Rakić Milan: Izbor poezije-Dolap, Iskrena pesma
  5. Dis Vladislav Petković: Izbor poezije-Tamnica, Možda spava, Nirvana
  6. Pandurović Sima: Izbor poezije-Svetkovina
  7. Popović Bogdan:Kritike o Koštani
  8. Stanković Borislav:Koštana, Nečista krv, U noći
  9. Kočić Petar: Izbor pripovedaka-Mračajsko proto
  10. Matoš Antun Gustav: Izbor poezije-Jesenje veče
Evropska moderna
  1. Majakovski Vladimir:Oblak u pantalonama
  2. Lorka Frederiko Garsija: Izbor poezije- Romansa mesečarka, Neverna supruga
  3. Tagore Rabindranat:Gradinar
Međunarodna i ratna književnost
  1. Bojić Milutin: Izbor poezije-Plava grobnica
  2. Vasiljev Dušan :Čovek peva posle rata
  3. Andrić Ivo:Ex Ponto
  4. Crnjanski Miloš: Seobe, izbor poezije- Sumatra
  5. Petrović Rasko: Ljudi govore
  6. Sekulić Isidora: Gospa Nola, Hronika palanačkog groblja
  7. Ujević Tin:Izbor poezije-Svakidašnja jadikovka
  8. Krleža Miroslav:Gospoda Glembajevi
Obavezna literatura
  1. Maksimović Desanka:Rana poezija-izbor
  2. Petrović Goran:Sitničarnica kod srećne ruke*
  3. Andrić Ivo:Na Drini ćuprija
  4. Kafka Franc: Proces
Literatura i lektira za četvrti razred
Proučavanje književnosti
  1. Pavlović Miodrag:Izbor poezije-87 pesama
  2. Miljković Branko: Izbor poezije
  3. Popa Vasko: Izbor poezije-Hodočašća, Spisak
  4. Raičević Stevan: Izbor poezije- Kamena uspavanka, Očiju tvojih da nije
Savremena srpska književnost
  1. Selimović Meša:Dreviš i smrt
  2. Ćosić Dobrica: Koreni
  3. Kovačević Dušan: Drama po izboru-Balkanski špijun
  4. Kiš Danilo: Enciklopedija mrtvih
  5. Pavić Milorad-Hazarski rečnik
Savremena svetska književnost
  1. Kami Albert:Stranac
  2. Borhes Horhe Luis: Čekanje*
  3. Beket Semjuel: Čekajući Godoa
  4. Hese Herman: Stepski vuk*
  5. Markes Gabrijel Garsija:Sto godina samoće*
  6. Eko Umerto: Ime ruže*
Obavezna literatura
  1. Šekspir Viljem:Hamlet
  2. Roterdamski Erazmo:Pohvala ludosti*
  3. Gete Johan Volfgang :Faust*
  4. Dostojevski Fjodor Mihajlovič:Zločin i kazna , Braća Karamazovi
  5. Prever Žak: Izbor poezije
  6. Pasternik Boris: Izbor poezije*
  7. Cvetajeva Marina:: Izbor poezije*

* literatura i lektira koju ne poseduje biblioteka ETŠ

 Posted by at 4:12 pm

Humanitarna akcija

 Aktuelno  Коментари су искључени на Humanitarna akcija
јан 242016
 

U našoj školi se u periodu od 24.12. do 29.12.2015. godine održala humanitarna akcija koju je organizovao Parlament škole i Projektni tim u saradnji sa Centrom za socijalni rad sa ciljem da se pomogne i ulešpa Nova godina dvojici dečaka iz Bora, uzrasta od 10 i 14 godina, koji žive sa samohranim ocem i koji su u veoma teškoj materijalnoj situaciji. U akciji su učestovala sva odeljenja i profesori naše škole i prikupljena su novčana sredstva, kao i odeća i igračke za dvoje mališana.

Učenici Ekonomsko-trgovinske škole Ana Petković, Ana Stojmenović, Jovana Cvetanovska i Marko Poturica zajedno sa svojim profesorima Irinom Kagadejev Stevanović i Sašom Bikovićem, odneli su poklone koji su sakupljeni u humanitarnoj akciji dečacima koji su se veoma obradovali. Učenici su se družili i razgovarali sa njima i bilo je veoma zabavno. Drago nam je da smo ulepšali praznike ovim mališanima i makar im na tren povratili radost i sreću u njihove živote.

   

Ana Stojmenović IV-3

 

 Posted by at 6:46 pm

Pravilnik o nabavkama u Ekonomsko-trgovinskoj školi Bor

 Dokumenti škole  Коментари су искључени на Pravilnik o nabavkama u Ekonomsko-trgovinskoj školi Bor
нов 092015
 

Pravilniku o nabavkama u Ekonomsko-trgovinskoj školi Bor možete pristupiti na ovom linku: https://docs.google.com/document/d/11mhJ9QBEIKUC9SAppzb2xxO0h_U6EDfoOswyFaPGPuY/edit?usp=sharing.

 Posted by at 1:49 pm