Finalni seminar za projekte „Mladi u pokretu“ i „Školski izbori“

Učenice Jovana Mijailović (II 2 ), Teodora Ranđelović (II 2 ), Teodora Marinkov (II 2 ), Jovana Danilović (III 3 ), Neda Dimitrijević (IV 3 ) i Kristina Vojinović (IV 3 ) su u okviru projekata „Mladi
u pokretu“ i „Školski izbori“ imale priliku da učestvuju u završnom trodnevnom seminaru na Staroj planini, koji su održale Zaječarska inicijativa i Nacionalne zadužbine za demokratiju.
Završnom seminaru prisustvovali su učesnici oba programa iz Sokobanje, Majdanpeka, Boljevca, Zaječara i Bora.

Na ovom završnom seminaru naše učenice su kvalitetno provele tri dana u hotelu „Stara planina’’ na Staroj planini gde su rezimirale sve aktivnosti koje su kandidati i učenički parlament
sproveli za vreme ovih projekata, zajedno sa trenerima vežbale javni nastup i učestvovale u debati na temu „Legalizacija smrtne kazne“. Teme koje su obrađivale na seminaru uz pomoć trenera iz Zaječarske inicijative uključuju timski rad, mapiranje i izbor problema, kreiranje poruke i javni nastup.