Izložba naoružanja i vojne opreme povodom Dana državnosti

Povodom Dana državnosti, Vojska Srbije je u Prijepolju, Kraljevu, Jagodini, Užicu, Subotici, Loznici, Petrovcu na Mlavi i Boru organizovala izložbu naoružanja i opreme Vojske Srbije. Učenici trećeg razreda naše škole posetili su ovu izložbu održanu 14.2.2018. godine u holu Sportskog centra u Boru. Svečanom otvaranju prisustvovao je veliki broj građana, kao i učenika borskih osnovnih i srednjih škola. Cilj ove svečanosti je promocija Vojske Srbije i vojnog školstva. Takođe, svi prisutni imali su nesvakidašnju priliku da vide deo naoružanja i vojne opreme, pre svega automatsko pešadijsko naoružanje i vojnike opremljene savremenom zaštitnom opremom i oružjem.

Naši učenici su imali mogućnost da se na ovaj način bliže upoznaju sa radom Vojske Srbije i da se informišu o uslovima konkurisanja za vojno školstvo.