Nedelja praktične blok nastave za turističke tehničare

Aktuelno, Učenički parlament  Коментари су искључени на Nedelja praktične blok nastave za turističke tehničare
окт 172017

Naši turistički tehničari su tokom poslednje nedelje septembra u okviru praktične blok nastave kroz interesantne projekte pokazali svoje znanje iz oblasti turizma ali i veštine prezentovanja, komunikativnost i kreativnost.

Naime, učenici su tokom nekoliko dana u školskoj sali predstavili svoj rad kroz prezentacije na različite teme pa smo imali priliku da slušamo o turističkim destinacijama Afrike, Azije, Evrope… ali i o specifičnim oblicima turizma kao što su mračni (dark) turizam, banjski turizam​ i volonterski turizam.

Učenici trećeg razreda su osmislili i mini sajam virtuelnih turističkih agencija na kojem su predstavili izabrane manifestacije i kroz direktnu simulaciju rada na sajmu uverili se u značaj dobre informisanosti, veština komunikacije i  kreativnosti u sajamskom nastupu.

Ovo je bila sjajna prilika da učenici pokažu šta znaju i kako rade a očekujemo da će biti realizovano još ovakvih projekata u toku predstojeće školske godine.

Na ovaj način smo na adekvatan načinobeležili nedelju u kojoj se održava Svetski dan turizma (27.9.).

Posted by at 6:23 pm