Nedelja praktične blok nastave za turističke tehničare

Naši turistički tehničari su tokom poslednje nedelje septembra u okviru praktične blok nastave kroz interesantne projekte pokazali svoje znanje iz oblasti turizma ali i veštine prezentovanja, komunikativnost i kreativnost.

Naime, učenici su tokom nekoliko dana u školskoj sali predstavili svoj rad kroz prezentacije na različite teme pa smo imali priliku da slušamo o turističkim destinacijama Afrike, Azije, Evrope… ali i o specifičnim oblicima turizma kao što su mračni (dark) turizam, banjski turizam​ i volonterski turizam.

Učenici trećeg razreda su osmislili i mini sajam virtuelnih turističkih agencija na kojem su predstavili izabrane manifestacije i kroz direktnu simulaciju rada na sajmu uverili se u značaj dobre informisanosti, veština komunikacije i  kreativnosti u sajamskom nastupu.

Ovo je bila sjajna prilika da učenici pokažu šta znaju i kako rade a očekujemo da će biti realizovano još ovakvih projekata u toku predstojeće školske godine.

Na ovaj način smo na adekvatan načinobeležili nedelju u kojoj se održava Svetski dan turizma (27.9.).