Istraži Srbiju, istraži svet, istraži lepote turizma

Učenici Ekonomsko-trgovinske škole obrazovnog profila turističko-hotelijerski tehničar (IV-2) i turistički tehničar (III-3) učestvovali su u obeležavanju Svetskog dana turizma (27. septembar) u organizaciji Turističke organizacije Bor koji se održao na platou ispred Lazareve pećine u Zlotu.
Naši maturanti su tog dana bili u ulozi turističkog vodiča. Živopisnom pričom o Lazarevoj pećini upoznali su učenike OŠ “Petar Radovanović” iz Zlota, svoje turističke kolege iz Ekonomsko-trgovinske škole i ostale posetioce.
Učenici trećeg razreda organizovali su turistički kviz za učenike iz Zlota. Bila je to prilika da se podsete svetskih turističkih atrakcija. Učesnici su nagrađeni prigodnim nagradama i poklonima.
Prisutni su uživali u tradicionalnim specijalitetima i kulturno-umetničkom programu.
Ovo je bila idealna prilika da učenici prikažu praktična znanja koja su stekli u oblasti turizma.