„Školski izbori“ još jedan projekat Učeničkog parlamenta ETŠ

Naše učenice Teodora Marinkov (II-2), Katarina Grujić (I-2), Milena Arsovska (III-3), Ena Đorđievski (II-2), Kristina Šolajić (III-3), Jovana Mijailović (II-2) i Kristina Dragijević (I-2) imal esu priliku da prisustvuju trodnevnom seminaru u okviru programa Školski izbori, koji su podržale Zaječarska inicijative i Nacionalne zadužbine za demokratiju. Ovom treningu prisustvali su kandidati za predsednike učeničkih parlamenata iz  Majdanpeka, Zaječara i Bora. Cilj je bio da se motivišu i osnaže mladi ljudi da budu aktivni u svojim lokalnim zajednicama da steknu znanja i razvijaju svest o pravima i dužnostima i odgovornostima pojedinaca.

Ove mlade devojke su kvalitetno provele tri dana u Kladovu, gde su nakreativan način pohađale “Trening izborne kampanje”  i uz podršku mentora Zaječarske inicijative naučile nešto više o izborima. Tokom ovog seminara, učesnici su na aktivan i zabavan način pripremali svoje mini kampanje i učili o temama koje su važne za predstojeću kampanju, kao što su kreiranje poruke, javni nastup, planiranje događaja, kao i teme koje su važne za razumevanje različitih izbornih sistema, ideologija i uloga institucija…