Prezentacija publikacije „Evropski dnevnik“ i konkursa „Evropa i ja“

I ove godine smo dobili poziv od info centra za Evropsku Uniju u kome nas obaveštavaju o nagradnom konkursu pod nazivom “Evropa i ja“.  U ponedeljak 21. decembra  u 17h će biti održana onlajn prezentacija publikacije „Evropski dnevnik“ koja je namenjena svim zainteresovanim učenicima od I do III razreda kao i nastavnicima.

U nastavku je dopis koji smo dobili:

Poštovana/i,

Pozivamo vas na online prezentaciju  11. izdanja publikacije „Evropski dnevnik“ i nagradnog konkursa „Evropa i ja“ u ponedeljak, 21. decembra u 17h na fejsbuk stranicama EU info kutak Niš i EU info kutak Novi Sad i na YT kanalu EU u Srbiji.

Prezentacija je namenjena srednjškolcima i nastavnicima iz cele Srbije koji će se upoznati sa  mogućnošću da osvoje nagradno putovanje po Evropi na konkursu „Evropa i ja“ ali sadržajem publikacije „Evropski dnevnik“.

Evropski dnevnik pokriva širok spektar tema od nastanka EU i njenih institucija, preko ekologije, ljudskih i manjinskih prava, zajedničkog tržišta i valute EU, do mogućnosti za nastavak obrazovanja u nekoj od zemalja članica EU.  U Dnevniku, možete saznati više o putovanjima, studijama i studentskim razmenama, fondovima i stipendijama, volontiranju i učenju jezika, o onome što vas čeka kada Srbija bude članica EU, kao i o životu vaših vršnjaka u drugim zemljama Evrope.

Evropski dnevnik i ove godine promoviše nagradni konkurs „Evropa i ja“ za učeničke radove.  Konkurs je otvoren za sve učenike srednjih škola od prvog do trećeg razreda koji žele da pošalju radove na temu odnosa Srbije i EU ili na neku od tema koje su pokrivene Evropskim dnevnikom. Nagrada za autore najboljih radova je putovanje po Evropi, kako bi iz prve ruke osetili kako izgleda svakodnevni život u EU.

Prijavite se za praćenje prezentacije na ovom linku kako bismo vas obaveštavali o svim detaljima vezanim za Evropski dnevnik.

Srdačan pozdrav,

EUINFONET