Обележавање руског празника Масленица

Поводом обележавања руског празника „Масленица“, 26. фебруара су у школи, на традиционалан начин, ученици од I-IV разреда који уче руски језик заједно са предметним професором, пекли палачинке, слушали народне песме посвећене овом празнику. Додатно су се истакли ученици првог разреда направивши пано на дату тему.

Палачинке су главни симбол Масленице и оне се пеку сваки дан током трајања празника, а симболизују сунце и долазак пролећа.
Овај празник се традиционално у Русији обележава од 20. до 26. фебруара и како кажу, славе га готово сви Руси. Иначе, Масленице су сличне српским Покладама, које су у последње време заборављене међу народом.

Kао и на Покладама и у време Масленице се припрема велика ломача, али се у тада у Русији спаљује велика лутка, обучена у женску ношњу, која симболизује зиму.