Bezbednost pre svega

U velikoj sali škole 10. maja, predstavnici Policijske uprave Bor, održali su predavanje najstarijim učenicima u okviru Projekta “Matura 2019“ koje je imalo 3 teme:

• Prevencija nedoličnog i nasilničkog ponašanja
  • Rizici i posledice nepoštovanja pravila i propisa u saobraćaju
  • Prevencija zloupotrebe alkohola i droge

Učenici su pored korisnih informacija koje su čuli na predavanju mogli da vide stravične slike i klipove automobilskih nesreća izazvane od strane vozača koji su bili pod dejstvom alkohola.  Takođe su mogli lično da se uvere kakav je osećaj percepcije u simulaciji pijanstva, tako što su probali tako zvane “pijane naočare“. Kažu da je prvi osećaj zamućen vid, dezorjentisanost, neprijatnost i mučnina.

Nadamo se da će nakon današnjeg dana u kome su naši maturanti bogatiji za mnoga saznanja, više obraćati pažnju i ceniti svoju i tuđu bezbednost.

Pedagog, V Petković