Izlet povodom Svetskog dana turizma

Povodom obeležavanja Svetskog dana turizma, u organizaciji Turističke organizacije “Bor”, učenici naše škole, turističkog usmerenja, obišli su deo turističke ponude grada Bora.

U okviru edukativnog izleta, obišli su Lazarevu pećinu, Brestovačku banju i Borsko jezero.  Obilazak je bio praćen stručnom interpretacijom turističkog vodiča i kustosa o prirodnim i društvenim motivima koji su bili deo maršrute. Posetili su ugostiteljske objekte i upoznali sa njihovom turističkom ponudom. Prisustvovali su predavanju na temu„Turizam i digitalna transformacija” u kojoj je deo učenika imao i svoje prezentacije. Na taj način su kroz praktičan primer upoznati sa radom turističkog vodiča, kustosa i zaposlenih u ugostiteljskim objektima.