Proslava Svetog Save

U našoj školi se, clinic tradicionalno, obeležava 27. januar, odnosno Sveti Sava, kao školska slava.

Tim povodom, u?enici naše škole pripremili su prigodnu  predstavu o životu Svetog Save i njegovom zalaganju za razvoj prosvetiteljstva i obrazovanja u tadašnjoj Srbiji. Sve pohvale idu i predmetnim nastavnacama srpskog jezika i književnosti, koje su, kao i ranijih godina, pomogle u?enicima u pripremi predstave.

Nakon pozdravne re?i direktora škole, predstava je izvedena pred punom salom, a predstavi su pored u?enika prvih razreda prisustvovali i nastavnici i gosti škole. Kako bi sve bilo u skladu sa pravoslavnim obeležavanjem školske slave, izvršeno je i se?enje kola?a uz prisustvo sveštenih lica.