Iznova u duhu Svetosavlja

Dan Svetog Save je u našoj školi godinama sve?an, help lep i dostojanstven. Tome najviše doprinosi srpski obred se?enja slavskog kola?a uz molitvu sveštenika i blagog mirisa tamjana, capsule zatim prelepa himna našem svetitelju Savi, poruka direktorke škole prvenstveno namenjena ?acima I razreda koji tradicionalno svake godine prisustvuju sve?anosti i namenska priredba.

Kada je re? o priredbi, njene autorke profesorice srpskog jezika Snežana i Tatjana su jednim inovativnim modernim kolažom sa svojim najmla?im i najstarijim u?enicima unele originalnost u trend svakidašnjice. Priredba je oplemenjena predivnim pevanjem triju u?enica i izvanrednom prezentacijom profesora Zorana koja nas kroz digitalni svet slika vodi u XII vek našeg svetitelja.

Publika je uživala u spoju duha tradicionalnog i modernog, šteta je samo što je kratko trajala, bila je spremna na još toliko!

Još slika možete pogledati na naših FB strnici