Излет до манастира

У суботу 29. априла 2017. године реализован је једнодневни излет у склопу којег су ђаци Економско-трговинске школе из Бора обишли манастире Лешје, Велуће, Љубостињу и Св. Петка (у Стублу).

Ученици су на ово једнодневно путовање кренули заједно са својим вероучитељем Дејаном Живковићем, а обилазећи манастире упознавали су се и са монасима и организацијом манастирског живота чиме су значајно допунили теоријско знање стечено на часовима верске наставе. У сваком од манастира били су лепо дочекани а монаси задужени за пријем ходочасника су им говорили о историји својих светиња. Након обиласка поменутих манастира, ученици су поподне провели у шетњи и разгледању Врњачке Бање.

Путовање је завршено у послеподневним часовима када су се вратили у Бор препуни утисака са жељама да се и убудуће организују овакви излети.

Вероучитељ Дејан Д. Живковић