Predstavljanje projekta „Empowering Young People – Connecting Europe“

U sredu, health 12. juna, illness u Narodnoj biblioteci u Boru, abortion predstavljen je ve? ranije pominjani me?unarodni projekat „Empowering Young People – Connecting Europe„, koji je zapo?eo maja 2012. godine, a traje do decembra 2013. godine. ?lanovi projektnog tima, koji ?ine Jelena Trailovi?, Dušan Bogdanovi?, Jovana Šumar i Vladan Raki?, predstavili su svoj celokupni dosadašnji rad i rezultate.

Tema kojom se bavila naša škola, zajedno sa školama iz svog klastera (Nema?ke, Austrije i Ukrajine), bila je interkulturalni dijalog. Svaka škola je imala zadatak da snimi po jedan film na temu “Život u?enika u školi” i “Aktivnosti u?enika u slobodno vreme”, kako bi kasnije mogli da prepoznaju sli?nosti i uo?e razlike koje postoje u svakodnevnom životu u razli?itim zemljama, i kako bi postal aktivni u?esnici interkulturalnog dijaloga. Pored filmova koje su naši u?enici snimili (u saradnji sa celokupnim timom ETŠ koji se sastoji od u?enika svih profila), prikazani su i filmovi ostalih škola. Pored toga, prire?en je zabavni program u kome su u?enici naše škole iskazali svoje gluma?ke i muzi?ke talente, kao i dobro poznavanje engleskog jezika. Tako smo ?uli muzi?ku numeru koju je na gitari izvela An?ela Krsti?, pobednica Internacionalnog festivala gitare, održanog u Rumuniji, pesmom su nas zabavile Despina Ristova i Milena ?ejovi?, ske? na engleskom jeziku izveli su Nemanja ?vorovi? i Nikola Milovanovi?, a gosti ve?eri bili su Milena ?iri? i Aleksandar Veljkovi?, koji su izveli deo pozorišne predstave “Gospo?a Ministarka”, koja je ove godine bila glavni doga?aj u našoj školi.

U holu biblioteke bile su izložene hronološki pore?ane slike na kojima se moglo videti kako su protekle aktivnosti i rad našeg projektnog tima. Na promociji su posetioci dobili najnoviji primerak školskog ?asopisa „Tragovi“. Uvodnu re? na promociji imala je nastavnica Irina Kagadejev Stevanovi?, a na kraju se na poseti zahvalio nastavnik Saša Bikovi?. Kuvari Ekonomsko – trgovinske škole su kao i uvek bili vredni i za posetioce i u?esnike projekta pripremili ukusno posluženje.

Rad na projektu i dalje traje, a slede?e što ?lanove našeg tima o?ekuje je odlazak u Be? na još jednu radionicu. Kako je tamo bila, obavesti?e nas kada se vrate…

Milica Koji? III-4