Korisno i potrebno

U ponedeljak 9. maja je u našoj školi održano predavanje i prezentacija na temu: ’’Promene u pubertetu’’ u realizaciji Kompanije ’’Procter & Gamble’’ veoma poznatog proizvo?a?a higijenskih proizvoda za žene.

Prezentaciji su prisustvovale sve devoj?ice I razreda sa svojim nastavnicima i pedagogom škole. Program se ve? godinama realizuje u svim evropskim državama i u svim gradovima Srbije. Programom su obuhva?ene  devoj?ice 6. razreda osnovnih škola i devoj?ice I razreda srednjih škola uz blagoslov Zavoda za unapre?ivanje obrazovanja i vaspitanja. Ciljevi programa su:

–         Informisanost o svim aspektima promena koje donosi pubertet

–         Usvajanje tih informacija

–         Primena informacija na nivou prakti?nih znanja

–         Prevencija neinformisanosti (li?na higijena)

U?enice su nakon predavanja koje je bilo izuzetno korisno dobile i prigodne poklone. Predava?ica je pohvalila naše u?enice. Zadovoljstvo je bilo obostrano.