20 godina ETŠ Bor

Nedelja od 8. do 12. novembra protekla je u znaku obeležavanja 20 godina postojanja i rada škole:

• Škola je raspisala interni nagradni konkurs u literarnim i likovnim radovima;
  • Od dobijenih likovnih radova postavljena je izložba u?eni?kih radova u holu škole;
  • Po oceni žirija prvo mesto za literarni rad pripalo je u?enici III-1 odeljenja Maji Stamenkovi?, doctor drugo mesto za rad pripalo je u?enici Tamari Simeonovi? IV-4 odeljenja i tre?e mesto je pripalo u?eniku Nikoli Konstadinovi?u iz IV-2 odeljenja;
  • Odlukom komisije za pregled likovnih radova prvo mesto je dobio rad u?enika Milana Petkova iz II-5 odeljenja, bronchi drugo mesto je dodeljeno u?eniku Petru Stojanovi?u iz II-4 odeljenja i tre?e mesto je nagra?en likovni rad u?enice Kristine Žeri? iz II-4 odeljenja;
  • U?enici III-3 i  II-4 odeljenja su sa velikim zadovoljstvom radili na pravljenju plakata na kojima su ispisane re?enice i slogani koji upu?uju na 20 godina postojanja škole i koji su bili izlepljeni po hodnicima ?itave škole;
  • Predstavnici Parlamenta u?enika sa svojom predsednicom Marijanom Gojkovi? dolaze na ideju da pohvale sve u?enike koji su dali svoj doprinos u angažovanju u vannastavnim aktivnostima, sportu, sekcijama, takmi?enjima, projektima… to i ?ine, i na jednom od zidova u hodniku škole na hameru ispisuju imena u?enika sa propratnim crtežima na zidu;
  • Nastavnici fizi?kog vaspitanja organizuju sportske aktivnosti u kojima u?estvuju u?enici i nastavnici i nadme?u se u igrama bez granica. Takmi?enje je održano u fantasti?noj atmosferi bodrenja i podrške. I naravno, pobedili su u?enici. Nastavnici nisu bili dovoljno u kondiciji.
  • U me?uvremenu profesorice srpskog jezika Tanja Ili? i Snežana Antonijevi? uz svesrdnu pomo? ostalih koleginica i direktorice, rade na Monografiji škole koja ?e se deliti gostima na sve?anoj akademiji. Kasnije je podeljena i svim zaposlenima u školi.
  • Jubilarnu nedelju je zaokružila ‘Sve?ana akademija’ koja je održana u petak 12. novembra u bioskopu ‘Zvezda’ pred punom salom gostiju, u?enika, roditelja i nastavnika škole. Akademiju su vodili maturanti Tamara Simeonovi? IV-4  i  Nikola Konstandinovi? IV-2. U pripremi akademije u?estvovale su naše vredne profesorice srpskog jezika Tanja i Snežana uz sugestije bivšeg profesora Svetislava Stevanovi?a. U?esnici i nosioci programa bili su i ovoga puta naši maturanti Jelena Jovanovski, Sava Risti?, Jelena Bogdanovi? i Lidija ?iri? sa svojim profesoricama Irenom, Oliverom, Brankicom, Zvezdicom  i  Sla?anom. Program je bio: odli?an (5). Sve pohvale i ?estitke, posebno od kolega škole.

2 thoughts on “20 godina ETŠ Bor

1. Zelim da upisem vanredno srednju-pravni tehnicar pa me zanima gde mogu da nabavim knjige?

2. Veliki broj knjiga postoji u školskoj biblioteci, ali i profesori hoće da pozajme svoje.

Comments are closed.